bebek ve çocuk oyuncakları

Haberler

Makaleler

DÜŞÜKLERE ENGEL OLMAK İÇİN

düşüğü önlemek içinDÜŞÜKLERE ENGEL OLMAK İÇİN

Düşüklere engel olmak için öncelikle düşük nedenlerini iyi bilmek gerekir. Ayrıca bir sonraki gebeliği planlarken bu nedenleri iyi bilmek büyük avantaj sağlayacaktır. Cenindeki anormallikler en çok rastlanan düşük nedenidir.

Diğer yandan gebelik öncesinde ve gebelik döneminde sağlıklı bir yaşam biçimi düşüklerin engellenmesine yardımcı olacaktır.

Gebelik öncesi sağlıklı yaşamın ve gebeliğe hazırlanma sürecinin önemli olduğunu bilmek gerekir. Bu amaçla gebe kalmadan 1 yada 2 ay öncesinde günlük 0,4 mg folik asit desteği alınmaya başlanmalıdır.

Ayrıca sağlıklı yiyecekler tüketmek, düzenli olarak egzersiz yapmak, stresi azaltmak, kiloyu normal sınırlarda tutmak gerekir. Sigara içmekten ve sigara dumanına maruz kalmaktan kesinlikle kaçınılmalıdır. Gebe kalmaya çalışırken ve gebelik sürecinde aynı şekilde alkolden de kesinlikle uzak durulmalıdır.

Çay, kahve gibi kafeinli içecekler de mümkün olduğunca azaltılmalı ve günlük 1- 2 bardaktan fazlası içilmemelidir.

Gebelik döneminde düşüklerden kaçınmak için ayrıca aşağıdaki önlemleri de almak gerekir:

1. Radyasyondan ve zararlı kimyasal maddelerden uzak durulmalıdır.

2. Güvenlik önlemlerine mutlaka riayet edilmelidir. Ağır ve tehlikeli sporlardan uzak durulmalıdır.

3. Gebelik boyunca alınacak ilaçları mutlaka hekim tavsiyesiyle almak gerekir. Hekimin tavsiye etmediği hiç bir ilacı içmemek gerekir. İlaçları belirtilen şekilde kullanmak gerekir.

4. Enfeskiyonel hastalıklara karşı dikkatli olunmalı ve x-ray ışınları gibi zararlı etkenlerden uzak durulmalıdır.

5. Gebelik boyunca doktor kontrollerini düzenli olarak yaptırmalı ve asla aksatmamalıdır.

Konuyla ilgili tavsiye edilen diğer yazılar:

Düşük Belirtileri

3160

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

Anne Ve Bebek Beslenme Rehberi Anne ve bebek beslenmesi hakkında tüm bilmek istedikleriniz www.annelikbilinci.com/kategoriler/anne-ve-bebegin-beslenmesi
Bebek ve Çocuk Oyuncakları En güzel, uygun fiyatlı bebek ve çocuk oyuncakları www.annebebekclub.com/anne-bebek-urunleri-oyuncak/oyuncaklar/
Sağlık, bakım ve güzellik En iyi sağlık, bakım ve güzellik ipuçları kadinlikbilinci.com'da www.kadinlikbilinci.com/
Mama Sandalyeleri Mama sandalyeleri. Kalite ve uygun fiyat bir arada. www.annebebekclub.com/anne-bebek-urunleri-oyuncak/mama-sandalyesi/