acvit göğüs bakım kremi

Haberler

Makaleler

ÇOCUĞUNUZ İÇİN ALERJİ TESTİ

çocuğunuz için alerji testiÇOCUĞUNUZ İÇİN ALERJİ TESTİ

Polen mevsimi boyunca çocuğunuzda burun akıntısı oluyor mu? Veya bazı besinleri yedikten sonra cildinde kurdeşen, kızarıklık gibi belirtiler ortaya çıkıyor mu? Eğer bunlar oluyorsa çocuğunuz için bir alerji testi yaptırmanızda fayda vardır.

Çocuğunuzun hekimi ilk olarak bir alerji ilacını reçete edebilir. Eğer bu işe yaramazsa hekiminiz aşağıdaki semptomların olup olmadığını test etmek için sizi bir çocuk alerjisi uzmanına yönlendirebilir.

1. Haftada bir veya daha fazla soğuk algınlığı belirtisi yaşanması ve bu belirtilerin yılın aynı zamanlarında tekrarlanması

2. Astım

3. Kurdeşen, ciltte kızarma, deri döküntüsü

4. Öksürük veya hırıltı ( özelikle gece vakti )

Çocuk alerjisi uzmanı ayrıca çocuğunuzda alerjik belirtiler olduğunda neler görüldüğünü size sorabilir, alerji belirtilerini görmek için bir fiziksel muayene yapabilir, ailenizdeki alerji geçmişi hakkında size sorular sorabilir. Örneğin ebeveynlerin her ikisinde de alerji olan çocukların%75 inde alerji görülebilmektedir. Ebeveynlerden bir tanesinde alerji varsa çocukta da alerji görülme ihtimali %50 civarlarındadır.

Eğer hekim çocuğunuzda alerji olduğuna inanırsa bir dizi testle alerji olup olmadığını onaylayacaktır. Bu testler genelde kan testi veya deri testidir. Çocuğunuz birkaç dakika içinde deri testine reaksiyon gösterebilir. Kan testi sonuçları ise birkaç gün alır.

Hekim ayrıca çocuğunuz için eliminasyon diyeti önerebilir. Bu diyette alerjiye yol açan veya açabilecek besinleri diyetten çıkarır. Bu besinler genelde süt, yumurta, fıstıktır. Öncelikle bu besinleri diyetten çıkararak alerjik reaksiyonlarda bir gelişme olup olmadığına bakar.

anne baba eğitimi

991

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hatoon.com.tr
hesaplayıcılar
anne bebek ürünleri

ANKET

Bebeğinizi Kaç Ay Süreyle Anne Sütüyle Beslediniz?
0-3 ay süreyle
4-5 ay süreyle
6 ay süreyle
7-12 ay arasında
1 yılın üzerinde
Hiç anne sütüyle beslemedim
Anket Sonuçları
Baby Shower ve Doğum Günü Organizasyonları En güzel Baby Shower ve Doğum Günü Organizasyonları. www.proje360.com.tr/
Hamilelikte Beslenme Önerileri Hamilelikte nasıl beslenmeli, neleri yemeli, nelerden kaçınmalı? www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Sağlık, bakım ve güzellik En iyi sağlık, bakım ve güzellik ipuçları kadinlikbilinci.com'da www.kadinlikbilinci.com/
Gebelikte Güzelilk ve Bakım Önerileri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim