acvit göğüs bakım kremi

Haberler

Makaleler

BEBEKLERİ SAKİNLEŞTİRMEK

bebekleri sakinleştirmekBebekler özellikle belli bir dönem gelince oldukça hareketli olurlar. Çevresini daha yakından tanımaya başlayınca ve çevresini yürüyerek keşfetmeye başlayınca daha fazla uyarıcıyla karşı karşıya kalırlar. Hareketlenen bebek daha fazla fiziksek aktivitede bulunur. Bu aktiviteler onların daha çabuk yorulmasına yol açar. Enerjilerini daha çabuk tüketirler. Diğer yandan dıştan gelen uyarıcılarının çokluğu ve etkisiyle de daha fazla stres yaşayabilirler. Durum böyle olunca yorgunluğun da etkisiyle kendilerini daha hırçın, sinirli ve huzursuz hissederler.

İşte bu durumlarda bebeği sakinleştirmeye ve yatıştırmaya ihtiyaç vardır. Bir anne olarak bebeğinizi sakinleştirme konusunda bilgili olmanız gerekir. İşte bazı tavsiyeler.

1. Sinirli ve huzursuz bir bebek veya çocuk için hareketli aktiviteler onu daha da gerebilir. Onun için mesela onu yatıştırmak için onu yormayacak sakinleştirecek şeyler yapın. Onunla birlikte boyama kitaplarındaki resimleri boyayabilir veya resim yapabilirsiniz. Bu bebeğinizi daha dingin bir ruh haline sokabilir. Bunun için de ortamınız müsait olsun. Onunla sessiz bir ortamda bunu yapabilirsiniz.

2. Bebekleri sakinleştirmek için ona güzel bir bebek masajı da yapabilirsiniz. Üstelik bu masaj ona birçok açıdan da iyi gelecektir.

3. Bebekleri rahatlatan diğer bir şey de güzel bir banyo yapmaktır. Yorucu ve huzursuz geçen aktivitelerin ardından bebeğinizi sakinleştirmek için bir banyo yaptırmak ona iyi gelecek ve sakinleşmesine yardımcı olacaktır.

4. Sessiz bir ortamda onu kucağınıza alın. Hoşuna gidecek bir masal veya hikaye anlatın. Beraber resimli bir kitap okuyun. Ya da güzel sakinleştirici bir müzik dinleyin. Müzik ruhun gıdasıdır demişler. Bebeğinize huzursuz ve sinirli hissettiği zamanlar müzik dinletmeyi ihmal etmeyin. Bunlar, onun daha dingin bir ruh haline dönmesini ve sakinleşmesini sağlayacaktır.

5. Hareketli geçen birkaç saatin ardından bebeğiniz oldukça yorulmuş ve enerji harcamıştır. Dolayısıyla onun bu enerjiyi tekrar depolaması gerekir. Bunun için de onun hoşuna gidecek güzel bir yemekle onun bu enerjisini tekrar geriye getirebilirsiniz.

6. Yemekten sonra güzel bir uyku da onu kendine getirebilir. Uykusunu da aldıktan sonra artık tekrar yenilenmiş biri olarak oyunlarına kaldığı yerden devam edebilir.

anne baba eğitimi

4658

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hatoon.com.tr
hesaplayıcılar
anne bebek ürünleri

ANKET

Bebeğinizi Kaç Ay Süreyle Anne Sütüyle Beslediniz?
0-3 ay süreyle
4-5 ay süreyle
6 ay süreyle
7-12 ay arasında
1 yılın üzerinde
Hiç anne sütüyle beslemedim
Anket Sonuçları
Baby Shower ve Doğum Günü Organizasyonları En güzel Baby Shower ve Doğum Günü Organizasyonları. www.proje360.com.tr/
Hamilelikte Beslenme Önerileri Hamilelikte nasıl beslenmeli, neleri yemeli, nelerden kaçınmalı? www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Sağlık, bakım ve güzellik En iyi sağlık, bakım ve güzellik ipuçları kadinlikbilinci.com'da www.kadinlikbilinci.com/
Gebelikte Güzelilk ve Bakım Önerileri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim