acvit göğüs bakım kremi

Haberler

Makaleler

BEBEĞİN CİNSİYETİ NASIL TAHMİN EDİLİR?

bebeğin cinsiyetini tahmin etmekBEBEĞİN CİNSİYETİ NASIL TAHMİN EDİLİR?

Bebeğin cinsiyetini tahmin etmek için DNA testi yada ultrason dışında mutlak bir yol bulunmamaktadır. Bununla beraber kimi hamile kadınlar bazı eski inançlara dayanarak bebeklerin cinsiyeti hakkında tahminde bulunurlar. Aşağıda hamile kadınların bebeklerinin cinsiyetini tahmin ederken göz önünde bulundurdukları kriterler belirtilmiştir.

1. Sabah bulantılarının sıklığı: Sabah bulantılarının erken dönemde bitmesi erkek bebek göstergesi olabilir. Sabah bulantılarının gebelik boyunca devam etmesi ise kız bebek göstergesi olabilir.

2. Bebeğin kalp atışları: Bebeğin kalp atışlarının hızının yavaş olması erkek bebek göstergesi olabilir. Kız bebeklerde ise kalp atımları daha hızlı olabilir. ( Dakikada 140 atımdan daha fazla )

3. Tatlı ve tuzlu beslenme: Gebelikte tatlı şeylerden çok hoşlanan hamile kadınlar bir kız bebek taşıyor olabilirler. Tuzlu ve ekşi yiyecekleri çok isteyen hamile kadınlar ise erkek bebek taşıyor olabilirler.

4. Görünüş: Eski hikayelere göre bir kız bebek taşımak güzelliği olumsuz yönde etkileyebilir. Kız bebek taşıyanlar güzelliklerinden bir şeyler yitirebilirler. Erkek bebek taşıyanlar ise daha parlak bir cilde sahip olabilirler ve daha sağlıklı görünebilirler.

anne baba eğitimi

3103

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hatoon.com.tr
hesaplayıcılar
anne bebek ürünleri

ANKET

Bebeğinizi Kaç Ay Süreyle Anne Sütüyle Beslediniz?
0-3 ay süreyle
4-5 ay süreyle
6 ay süreyle
7-12 ay arasında
1 yılın üzerinde
Hiç anne sütüyle beslemedim
Anket Sonuçları
Baby Shower ve Doğum Günü Organizasyonları En güzel Baby Shower ve Doğum Günü Organizasyonları. www.proje360.com.tr/
Hamilelikte Beslenme Önerileri Hamilelikte nasıl beslenmeli, neleri yemeli, nelerden kaçınmalı? www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Sağlık, bakım ve güzellik En iyi sağlık, bakım ve güzellik ipuçları kadinlikbilinci.com'da www.kadinlikbilinci.com/
Gebelikte Güzelilk ve Bakım Önerileri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim