Haberler

Makaleler

BEBEĞİN CİNSİYETİ NASIL TAHMİN EDİLİR?

bebeğin cinsiyetini tahmin etmekBEBEĞİN CİNSİYETİ NASIL TAHMİN EDİLİR?

Bebeğin cinsiyetini tahmin etmek için DNA testi yada ultrason dışında mutlak bir yol bulunmamaktadır. Bununla beraber kimi hamile kadınlar bazı eski inançlara dayanarak bebeklerin cinsiyeti hakkında tahminde bulunurlar. Aşağıda hamile kadınların bebeklerinin cinsiyetini tahmin ederken göz önünde bulundurdukları kriterler belirtilmiştir.

1. Sabah bulantılarının sıklığı: Sabah bulantılarının erken dönemde bitmesi erkek bebek göstergesi olabilir. Sabah bulantılarının gebelik boyunca devam etmesi ise kız bebek göstergesi olabilir.

2. Bebeğin kalp atışları: Bebeğin kalp atışlarının hızının yavaş olması erkek bebek göstergesi olabilir. Kız bebeklerde ise kalp atımları daha hızlı olabilir. ( Dakikada 140 atımdan daha fazla )

3. Tatlı ve tuzlu beslenme: Gebelikte tatlı şeylerden çok hoşlanan hamile kadınlar bir kız bebek taşıyor olabilirler. Tuzlu ve ekşi yiyecekleri çok isteyen hamile kadınlar ise erkek bebek taşıyor olabilirler.

4. Görünüş: Eski hikayelere göre bir kız bebek taşımak güzelliği olumsuz yönde etkileyebilir. Kız bebek taşıyanlar güzelliklerinden bir şeyler yitirebilirler. Erkek bebek taşıyanlar ise daha parlak bir cilde sahip olabilirler ve daha sağlıklı görünebilirler.

Yayınlanma Tarihi : 29.08.2012

5433

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim