Haberler

Makaleler


BEBEĞİN CİNSİYETİ NASIL TAHMİN EDİLİR?

bebeğin cinsiyetini tahmin etmekBEBEĞİN CİNSİYETİ NASIL TAHMİN EDİLİR?

Bebeğin cinsiyetini tahmin etmek için DNA testi yada ultrason dışında mutlak bir yol bulunmamaktadır. Bununla beraber kimi hamile kadınlar bazı eski inançlara dayanarak bebeklerin cinsiyeti hakkında tahminde bulunurlar. Aşağıda hamile kadınların bebeklerinin cinsiyetini tahmin ederken göz önünde bulundurdukları kriterler belirtilmiştir.

1. Sabah bulantılarının sıklığı: Sabah bulantılarının erken dönemde bitmesi erkek bebek göstergesi olabilir. Sabah bulantılarının gebelik boyunca devam etmesi ise kız bebek göstergesi olabilir.

2. Bebeğin kalp atışları: Bebeğin kalp atışlarının hızının yavaş olması erkek bebek göstergesi olabilir. Kız bebeklerde ise kalp atımları daha hızlı olabilir. ( Dakikada 140 atımdan daha fazla )

3. Tatlı ve tuzlu beslenme: Gebelikte tatlı şeylerden çok hoşlanan hamile kadınlar bir kız bebek taşıyor olabilirler. Tuzlu ve ekşi yiyecekleri çok isteyen hamile kadınlar ise erkek bebek taşıyor olabilirler.

4. Görünüş: Eski hikayelere göre bir kız bebek taşımak güzelliği olumsuz yönde etkileyebilir. Kız bebek taşıyanlar güzelliklerinden bir şeyler yitirebilirler. Erkek bebek taşıyanlar ise daha parlak bir cilde sahip olabilirler ve daha sağlıklı görünebilirler.

2370

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

Güzellik ve Bakım Güzellik ve bakım konusunda rehber siteniz www.kadinlikbilinci.com
Alışverişin Anne Ve Bebek Hali Bebeğiniz ve sizin için ihtiyacınız olan her şey burada www.annebebekclub.com
Bebek ve Çocuk Ürünleri Online bebek ve çocuk alışveriş sitesi www.mikidoo.com
Kozmetik, Güzellik Ürünleri Kozmetik ve güzellik ürünleri online alışveriş sitesi www.annebebekclub.com/kozmetik-saglik-ve-bakim-urunleri/