bebek ve çocuk oyuncakları

Haberler

Makaleler

BEBEĞİN CİNSİYETİ NASIL TAHMİN EDİLİR?

bebeğin cinsiyetini tahmin etmekBEBEĞİN CİNSİYETİ NASIL TAHMİN EDİLİR?

Bebeğin cinsiyetini tahmin etmek için DNA testi yada ultrason dışında mutlak bir yol bulunmamaktadır. Bununla beraber kimi hamile kadınlar bazı eski inançlara dayanarak bebeklerin cinsiyeti hakkında tahminde bulunurlar. Aşağıda hamile kadınların bebeklerinin cinsiyetini tahmin ederken göz önünde bulundurdukları kriterler belirtilmiştir.

1. Sabah bulantılarının sıklığı: Sabah bulantılarının erken dönemde bitmesi erkek bebek göstergesi olabilir. Sabah bulantılarının gebelik boyunca devam etmesi ise kız bebek göstergesi olabilir.

2. Bebeğin kalp atışları: Bebeğin kalp atışlarının hızının yavaş olması erkek bebek göstergesi olabilir. Kız bebeklerde ise kalp atımları daha hızlı olabilir. ( Dakikada 140 atımdan daha fazla )

3. Tatlı ve tuzlu beslenme: Gebelikte tatlı şeylerden çok hoşlanan hamile kadınlar bir kız bebek taşıyor olabilirler. Tuzlu ve ekşi yiyecekleri çok isteyen hamile kadınlar ise erkek bebek taşıyor olabilirler.

4. Görünüş: Eski hikayelere göre bir kız bebek taşımak güzelliği olumsuz yönde etkileyebilir. Kız bebek taşıyanlar güzelliklerinden bir şeyler yitirebilirler. Erkek bebek taşıyanlar ise daha parlak bir cilde sahip olabilirler ve daha sağlıklı görünebilirler.

2803

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

Anne Ve Bebek Beslenme Rehberi Anne ve bebek beslenmesi hakkında tüm bilmek istedikleriniz www.annelikbilinci.com/kategoriler/anne-ve-bebegin-beslenmesi
Bebek ve Çocuk Oyuncakları En güzel, uygun fiyatlı bebek ve çocuk oyuncakları www.annebebekclub.com/anne-bebek-urunleri-oyuncak/oyuncaklar/
Sağlık, bakım ve güzellik En iyi sağlık, bakım ve güzellik ipuçları kadinlikbilinci.com'da www.kadinlikbilinci.com/
Mama Sandalyeleri Mama sandalyeleri. Kalite ve uygun fiyat bir arada. www.annebebekclub.com/anne-bebek-urunleri-oyuncak/mama-sandalyesi/