acvit göğüs bakım kremi

Haberler

Makaleler

BABAMIN EVE DÖNÜŞÜ

Babam 40 günlük bir yoğun bakım tedavisinden sonra eve döndü. Aşırı derecede ilerlemiş haldeki KOAH rahatsızlığından dolayı aniden fenalaşarak hastaneye kaldırmamız ve yoğun bakım tedavisinden sonra babam nihayet eve döndü.

KOAH hastalığının nasıl bir hastalık olduğunu yaşayanlar ve yakınları gayet iyi bilir. Babam da bir KOAH hastası olarak yıllarca bu rahatsızlığı yaşadı ve en uç noktasına gelerek aniden fenalaştı. Fakat babam yoğun bakım ünitesindeyken asla ümidimizi yitirmedik. Çünkü babamın diğer hayati fonksiyonları yerindeydi. Ayrıca haklarını teslim etmek gerekirse doktorlarımızın özverili çalışmalarının babamın bugün aramızda olmasında büyük payı var. Babam için büyük emek sarf ettiler.

Babam yoğun bakımdayken sürekli uyutuluyordu. Fakat biz buna rağmen belki bizi hisseder diye görüş saatlerinde onun yanında bulunduk. Ona seslendik. Onu tekrar aramızda görmek istediğimizi ve ona ihtiyacımız olduğunu defalarca kulağına söyledik. Galiba o bizi hep hissediyordu.

Biz evlatlar her ne kadar yaşımız ilerlese de anne ve babalarımızı yanımızda görmek isteriz. Onların varlığı bize ayrı bir güven duygusu verir. Kendimizi daha mutlu ve huzurlu hissederiz. Onlar yaşlanıp çocuklaşsa da bizim anne ve babalarımızdırlar. Sizleri bilmiyorum ama onlar yanımızda olmayınca gözlerimiz hep kendilerini arıyor. Belki onların varlığına karşı büyük bir alışkanlık oluştu ve onlarsız yapamıyoruz. Ayrıca biz ne kadar büyüsek de onların yanında hala birer çocuğuz. Tüm bu duyguları babamız yoğun bakımdayken daha fazla hissettik.

Evet. Babam 2 haftadır aramızda ve evimiz her zamankinden daha neşeli. Gerçi babam hastalığın etkilerini daha atlatamadı. Zaten bir KOAH hastasının durumunun tam olarak düzelmesi çok zor bir durum. Yani bir kişi KOAH hastası olduğu zaman onun etkilerini bir ömür boyu çekebiliyor. Onun için babama evde hala oksijen takviyesi veriyoruz. Çünkü şu an ki vücut sistemleri oksijen takviyesi olmadan uzun süre duramıyor. Fakat ilerde durumunda düzelme oldukça bu oksijen takviyesi olmadan da yapabilecek. Şu an bile bir süreliğine bu oksijen takviyesi olmadan durabiliyor. Fakat biz kendisini yormuyoruz şu an için. Vücudu güçlenip kendine geldikçe bu olacak.

Babamın en büyük şanslarından birisi etrafında kendisini seven ve her zaman hizmetinde olan eşi, çocukları, torunları ve diğer sevdiklerinin olması. Babam inanılmaz derecede çabuk toparladı. Görünüm olarak eski halinden bir farkı yok. Yoğun bakım süresince verdiği kiloları da hızla almaya başladı. Galiba kendisi de bu sevgiyi biliyor ki o da hayata sımsıkı tutundu.

Ayrıca babamın şu an bakımı neredeyse mükemmel seviyede ve özelikle ablalarım ve kız kardeşim birer hemşire gibi babamla ilgileniyorlar. Bu sayede babam çabuk toparladı. Biraz sesi kısık. Sesi de zamanla yerine gelecek. Çünkü boğazından açılan bir delikle babama yoğun bakımda hava verildi. Bu delik zamanla kapandıkça babamın sesi de yerine gelecek.

Şu an evimizde ayrı bir mutluluk ve huzur var. Bütün aile olarak motivasyonumuz oldukça artmış durumda. İşte bu duygu bizim bu süreci daha iyi bir şekilde atlatmamıza yardım ediyor. Tabi evimizden hiç eksik olmayan dualarda her zaman yardımcımız oluyor.

anne baba eğitimi

5780

defa okundu

+ Yorum Yap

  • ömür yılmaz - 15-03-2012 14:20:03

    ALLAH uzun ömür versin.
hatoon.com.tr
hesaplayıcılar
anne bebek ürünleri

ANKET

Bebeğinizi Kaç Ay Süreyle Anne Sütüyle Beslediniz?
0-3 ay süreyle
4-5 ay süreyle
6 ay süreyle
7-12 ay arasında
1 yılın üzerinde
Hiç anne sütüyle beslemedim
Anket Sonuçları
Baby Shower ve Doğum Günü Organizasyonları En güzel Baby Shower ve Doğum Günü Organizasyonları. www.proje360.com.tr/
Hamilelikte Beslenme Önerileri Hamilelikte nasıl beslenmeli, neleri yemeli, nelerden kaçınmalı? www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Sağlık, bakım ve güzellik En iyi sağlık, bakım ve güzellik ipuçları kadinlikbilinci.com'da www.kadinlikbilinci.com/
Gebelikte Güzelilk ve Bakım Önerileri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim